Тежка катастрофа между влак и автомобил в Чикаго. При инцидента са загинали двама възрастни и едно дете, съобщават от ABC News
Катастрофата е станала вчера малко след 17 часа. Влакът, който се е насочил към северната част на града, е ударил превозното средство и го е избутал на половин миля, преди да спре напълно.
Силният удар е причинил частично излизане от релсите на предната част на влака, а автомобилът е избухнал в пламъци.
Трима от пътниците в автомобила, двама възрастни и едно дете са загинали в катастрофата. 43-годишен мъж, който също се е возил в колата, е откаран в болница. Състоянието му е стабилно.
Инжинерът и кондукторът на влака също са пострадали. Местните власти съобщават, че във влака е имало 41 пътници. Те са отказали медицинска помощ и са били транспортирани до друга гара.
Все още не е ясно с каква скорост се е движел влакът по време на сблъсъка. Причините за инцидента се разследват.
Превод и редакция: „Нова Вест“, Ралица Димитрова
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment