България

Времето ще бъде слънчево, но са възможни и превалявания на места

Днес времето ще бъде предимно слънчево и почти тихо. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, на отделни места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици

Ще има условия за градушки. Ще се затопли още и максималните температури ще са между 31° и 36°, по-ниски ще останат по морския бряг.

В планините облачността ще е значителна, след обяд купеста и купесто-дъждовна. Ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа умерен до силен северозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 23°, на 2000 метра – около 18°.

Над Черноморието ще е предимно слънчево, около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максимални температури 24-27°. Температурата на морската вода е 20-22°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Как да си осигурите 6 почивни дни в началото на май 2026

Май 2026 г. носи три ключови национални празника, които дават възможност за почивка: 1 май,…

преди 2 часа
  • България

Захлаждане и дъждове в началото на май 2026 г.

След поредица от топли дни краят на април и началото на май 2026 г. ще…

преди 2 часа
  • България

Румъния отчете първи материални щети от отломки на руски дрон

В събота, 25 април, Румъния регистрира първия случай на материални щети по своя територия, причинени…

преди 2 часа
  • България

22-годишна жена загина при катастрофа между микробус и тротинетка в Пловдив

22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…

преди 5 часа
  • България

Е-70 край Цар Калоян е временно затворен заради катастрофа с два автомобила и мотоциклет

Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…

преди 7 часа
  • България

ПСС: Много добри са условията за туризъм в планините

Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…

преди 7 часа