Свят

Спор за носене на маска завърши със стрелба, има загинал

Поредна кървава стрелба в Америка. Касиерка в супермаркет бе убита, а други трима пострадаха при трагичния инцидент. Случката е станала в супермаркет в щата Джорджия

Възникнал е спор между касиерка и клиент относно носенето на маски в магазина. Клиентът е излязъл от супермаркета ядосан, без да си вземе покупките , след което се върнал, извадил пистолет и застрелял касиерката.

Охранителят в магазина, който е пенсиониран полицай и настоящ доброволец в службата на шерифа в окръг ДеКалб, се намесил и прострелял клиента. Охранителят, клиентът и още една касиерка са ранени при стрелбата. Втората касиерка е била само одраскана от куршум и е получила медицинска помощ на място, а охранителят и клиентът са настанени в болница в стабилно състояние. Охранителят е носел предпазна жилетка, предаде още Дарик.

Шерифът на окръг Декалб Мелъди Мадокс каза, че не знае подробности за спора. В супермаркета е имало още хора, които е можело да пострадат, заяви тя.

Магазините в Джорджия могат да помолят клиентите да носят предпазни маски, за да попречат на разпространението на COVID-19, но е забранено да изискват това от тях, уточнява Ройтерс.

По публикацията работи: Ралица Димитрова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 1 седмица
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 1 седмица
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 1 седмица
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 1 седмица
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 1 седмица
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 1 седмица