До 1 юли всеки, който смята, че има талант и може да се справи с подобно предизвикателство, може да се включи в националния конкурс за късометражен сценарий и филмов проект на Българско кино общество.
Неговата мисия е да открива нови филмови таланти, да подкрепя авторите в тяхното професионално и творческо развитие и да подпомогне реализацията на техните филми.
Основната тема на конкурса за 2021 г. е „Смях”. Тя може да се интерпретира свободно. Приемат се оригинални авторски текстове на български език с дължина до 20 000 печатни знака, във всички жанрове и за всички видове филми – игрални, анимационни, документални, експериментални.
Професионално жури от български драматурзи, режисьори и продуценти ще оцени проектите и ще връчи няколко отличия през м. септември, сред които са Наградата за най-добър сценарий в размер на 1000 лева и Награда за най-добър филмов проект.
Партньор на конкурса за сценарий е Френският Институт България.
Крайният срок за участие е 1 юли 2021 г., а пълният регламент на конкурса и формуляр за участие могат да се прочетат тук.
Конкурсът за сценарий на късометражен филм стартира през 2002 г. В България той е ежегодно събитие от 2003 г. и е насочен към участници, които могат да изпратят своите оригинални текстове индивидуално или в съавторство. Традиционно всяко издание на конкурса е посветено на определена тема. Професионално жури присъжда наградите на избрани автори и техните произведения. Конкурсът завършва майсторски клас по сценарно писане, воден от изтъкнати сценаристи. До момента в него са участвали над 850 професионалисти и любители. Някои от тях днес са изтъкнати български режисьори.
Върховният административен съд потвърди глобата от 5000 лева на изпълнителния директор на НДК Андрияна Татарова…
Осем новородени кученца са открити мъртви в необитаем имот в село Вързулица, община Полски Тръмбеш.…
Апелативна прокуратура – Варна съобщи подробности за досъдебното производство по разследване на Районна прокуратура –…
Много тежък пътен инцидент е станал преди минути на натовареното трасе между Карнобат и Айтос.…
Премиерът Румен Радев официално обяви на последното редовно заседание на Министерския съвет, че американските самолети…
Изграждането на Националната детска болница отново се забавя, след като членовете на Обществения съвет за…
Leave a Comment