Ирландската здравна служба е била подложена на мощна хакерска атака. Все още не е ясно колко сериозно е нарушението на информационната система на здравната служба
Здравната служба на Ирландия заяви днес, че е спряла информационните си системи, след като е била подложена на мощна хакерска атака с цел плащане на откуп, предаде АП.
Службата каза, че предприетият от нея ход е предпазна мярка и че не са засегнати записванията за ваксинация срещу COVID-19.
Не е ясно колко сериозно е нарушението на информационната система на здравната служба.
Акушеро-гинекологичната болница „Ротунда“ в Дъблин заяви, че заради проблема отменя повечето рутинни процедури, и определи ситуацията като „критичен извънреден случай“.
Най-големият тръбопровод за гориво в САЩ беше подложен на подобна хакерска атака преди седмица, което предизвика сериозни проблеми. Той възобнови работа в сряда.
Атаката подчерта тревогите за уязвимостта на важна инфраструктура от действията на хакери и престъпници.
По публикацията работи: Ралица Димитрова
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment