Русия обяви петима руски дипломати за персона нон грата. Те трябва да напуснат страната до 15 май включително, предаде ТАСС
Посланикът на Полша в Моква бе извикан на консултации в руското министерство на външните работи. По време на срещата бе обявено решението на страната да експулсира петима служители на полската дипломатическа мисия. Те трябва да напуснат страната до 15 май включително се посочва в коментар на министерството.
“ В отговор на провокативните действия на Полша за експулсиране на руски дипломати, основани на принципа на реципрочност, министерството обяви петима служители на посолството на Република Полша в Руската федерация за персона нон грата. Те трябва да напуснат територията на Руската федерация преди края на деня на 15 май 2021 г. “ – съобщават от външното министерство.
Превод: Редакция „Нова Вест“, Ралица Димитрова
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment