Първото заседание на новоизбраното 45-то Народно събрание е днес. То ще започне в 9:00 часа и ще се проведе в старата сграда на парламента.
Заседанието ще бъде открито от най-възрастния присъстващ депутат. Това е Мика Зайкова от „Има такъв народ”, информира NOVA.
След като народните представители положат клетва, президентът Румен Радев ще отправи обръщение към народа и Народното събрание. Изявления ще направят и представителите на партиите и коалициите, които в този парламент са шест. След това ще бъде избран и председател на 45-ото народно събрание.
Очаква се от заседанието да отсъства лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов, който е болен от коронавирус. Все още не се знае дали той ще отложи клетвата си по тази уважителна причина или ще се направи видеовръзка от мястото, на което е карантиниран. Заради пандемията участие от дистанция в пленарните заседание бяха позволени.
Днес ще отсъства и премиерът Бойко Борисов в ролята на депутат. Той избра да остане на чело на държавата до избора на новото правителство. Борисов се отказа от депутатското си място.
След избора на председател се пристъпва и към определяне на неговите заместници. Следва утвърждаване на правилник за работа. На следващите заседания Народното събрание избира постоянни комисии.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Снежна покривка изненада водачите в Смолянския регион тази сутрин. Според информация от дежурния в Областно…
Снощи, около 22:45 часа, в Районното управление в Ихтиман е постъпил сигнал за тежко пътнотранспортно…
Според данните на Националния институт по метеорология и хидрология сряда, 22 април, ще бъде с…
Лидерът на „БСП-Обединена левица“ Крум Зарков обяви, че свиква извънредно Националния съвет на партията тази…
В рамките на засилената специализирана полицейска операция за контрол по спазване на Закона за движението…
След приключване на изборния процес и обработката на протоколите вниманието е насочено към сформирането на…
Leave a Comment