Световната здравна организация предупреди, че пандемията от коронавирус е достигнала своята „критична точка“ в Европа
Броят на загиналите в 52-те европейски държави, възлиза на най-малко 1 000 288.
Това значително повече смъртни случаи в сравнение с Латинска Америка и Карибите (832 577 смъртни случая), САЩ / Канада (585 428 смъртни случая) и Азия (285 824 смъртни случая).
„В момента сме в критична точка на пандемията“, каза в понеделник пред журналисти Мария Ван Керхове, техническият ръководител на СЗО за COVID-19.
„Траекторията на тази пандемия нараства. Тя нараства експоненциално. Това не е ситуацията, в която искаме да се превърнем в пандемия след 16 месеца, когато имаме доказани мерки за контрол“, каза тя.
Различия в отделните държави
Според данните, събрани от AFP, шест държави представляват близо 60% от всички смъртни случаи от коронавирус в Европа:
Обединеното кралство със 127 100 смъртни случая;
Италия със 114 612 смъртни случая;
Русия със 103 263 смъртни случая;
Франция със 99 163 смъртни случая;
Германия със 78 452 смъртни случая;
Испания със 76 525 смъртни случая.
Но дори в рамките на тази група държави се наблюдават важни различия. Обединеното кралство, след като регистрира до 8 700 смъртни случая за една седмица в края на януари, е наблюдавало рязък спад на епидемията през последните седмици, като само през последните седем дни са регистрирани едва 238 смъртни случая.
Страната започна да облекчава ограниченията в понеделник, след като 60% от възрастното население получи първата доза ваксина.
Превод: Редакция „Нова Вест“, Ралица Димитрова
След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…
Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…
През първите дни от новата седмица в България ще има слънчеви часове, но и периоди…
Осемстотин заклани агнета, насочени за унищожаване заради липса на здравна идентификация и придружаващи документи, са…
България скърби за загубата на една от най-обичаните народни певици — Янка Рупкина. Тя почина…
Велика събота е ден на очакване на Христовото Възкресение и е свързана с традиции, предавани…
Leave a Comment