Китайският технологичен гигант Xiaomi навлиза в производството на електрически превозни средства с инвестиция от 10 милиарда долара за десет години
Целта на компанията е „да предложи качествени интелигентни електрически превозни средства“.
Xiaomi е третият по големина производител на смартфони след Apple и Samsung, според данните на Canalys.
Компанията ще навлезе на силно конкурентен пазар на електрически автомобили, който също включва конкуренти Apple и Huawei.
Xiaomi ще създаде изцяло притежавано дъщерно дружество с първоначална инвестиция от около 1,5 млрд. долара, като изпълнителният директор на компанията Lei Jun ще ръководи новото начинание, съобщават от BBC.
„Решението беше взето след многобройни кръгове на обсъждане между всички наши партньори и това ще бъде последният голям предприемачески проект в живота ми“, каза той в изявление.
Все още компанията не е посочила дали ще произвежда бюджетни модели или ще се насочи към най-горния край на пазара.
Така един от най-големите производители на смартфони в света ще стане поредната компания на вече пренаселения пазар на електромобили, на който властват имена като Tesla Inc. Nio Inc. и Xpeng Ing.
Превод: Редакция „Нова Вест“, Ралица Димитрова
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment