Разрастващата се пандемия изисква удължаване на мерките против разпространението на коронавирус в Гърция. Така локдаунът там ще продължи до 5 април.
Ограничителните мерки в Гърция са удължени до 5 април. Въвежда се задължителен седмичен COVID тест в транспорта, училищата и заведенията. Засега не се обсъжда премахване на едноседмичната карантина за влизащите в Гърция, пердаде NOVA.
От началото на месец април започва раздаването на безплатни тестове в аптеките на Гърция. Лимитът за всеки гръцки гражданин е по един тест на седмица, на него имат право и децата.
Гражданите ще се тестват самостоятелно и при положителен резултат ще се свързват с личния лекар. В момента всички учебни заведения провеждат занятия дистанционно. При отварянето им, което се очаква след 5 април, всички учители и ученици ще се тестват задължително всяка седмица за COVID-19.
Задължително тестване ще се въведе със закон за работещите в заведенията, туризма, търговията и транспорта, съобщиха от здравното министерство на южната ни съседка.
Правителството удължи до 5 април карантината в страната. Под строги мерки остават област Атика, Солун, част от северна Гърция и остров Лерос.
Гърция обяви, че стартира туристическия сезон от 14 май. Министерството на туризма съобщи, че започва ваксиниране на всички, които работят в туризма.
Полицията в Стара Загора издирва 84-годишната Мария Иванова Дилева от Гълъбово. Жената е в неизвестност…
Районна прокуратура – Благоевград, Териториално отделение – Петрич, внесе в съда обвинителен акт срещу В.Ц.…
МВР разполага с конкретни оперативни данни за местонахождението на Петьо Петров, известен като Пепи Еврото.…
Данни на статистическата служба на Европейския съюз Евростат показват ръст на потребителските цени през май…
В рамките на заседанието на Европейския съвет в Брюксел украинският президент Володимир Зеленски и българският…
Автобус блъсна жена на пешеходна пътека на бул. „Добруджа“ в Добрич тази сутрин. По данни…
Leave a Comment