Свят

Ето кога е възможно YouTube каналът на Тръмп да заработи отново

Блокираният YouTube канал на Доналд Тръмп още на 7-ми януари, ще може да възобнови работа, едва когато рискът от насилие спадне достатъчно. Това заяви Сюзан Войчицки, ръководителката на видеослужбата на Гугъл, два месеца след нахлуването на привържениците на Тръмп в Конгреса в САЩ, предава Франс прес. 

„Искам да потвърдя, че ще отменим замразяването на канала на Доналд Тръмп, когато преценим, че рискът от насилие е намалял“, каза тя в интервю за Атлантическия съвет, пише NOVA.

След смъртоносното нападение над Капитолия бившият президент на САЩ беше баннат от големите платформи за подстрекаване на свои поддръжници към насилие. Twitter го е блокирал доживот, а Facebook замрази участието му безсрочно, но надзорният му съвет ще се произнесе за евентуално завръщане на милиардера републиканец.

„Предвид вчерашните предупреждения на полицията на Капитолия за потенциално нападение днес, смятам, че е достатъчно ясно, че продължава да има висок риск от насилие“, каза Войчицки. Вчера мерките за сигурност в Капитолия бяха повишени след съобщение, че въоръжена милиция иска да нападне сградата на Конгреса.

Доналд Тръмп месеци наред се опитваше да дискредитира президентските избори, като твърдеше, че ще има, а след вота, че е имало, масови измами. В неделя, в първата си реч след напускането на Белия дом, пред участниците в Конференцията за консервативно политическо действие в Орландо, Флорида той все така не призна изборното си поражение и намекна, че може пак да се кандидатира през 2024 г. YouTube ще се опира на полицейските доклади, за да прецени дали да допусне Тръмп отново в канала му.

„Когато каналът му бъде отново активен, ще разгледаме съдържанието, за да видим дали то нарушава нашите правила за насилието и спазването на честността на изборите“, каза Войчицки.

Съгласно правилата на платформата, канал, който получи три предупреждения за по-малко от 90 дни, се закрива окончателно.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

20-годишен е задържан за убийството на 16-годишно момиче в Благоевград

Окръжна прокуратура – Благоевград е започнала разследване по случая с починало 16-годишно момиче в благоевградския…

преди 14 часа
  • България

Шофьор прегази легнал на пътя мъж в Монтана, образувано е досъдебно производство

49-годишен мъж от село Василовци, община Брусарци, загина в Монтана, след като беше прегазен, докато…

преди 14 часа
  • България

Жена загина при сблъсък с камион край Благоевград

Жена загина при тежка катастрофа край Благоевград, след като автомобилът, в който е пътувала, се…

преди 15 часа
  • България

Двама задържани след фатално падане на младежи от блок в Благоевград

Благоевград обяви ден на траур след тежката трагедия в квартал „Струмско“. Непълнолетно момиче е открито…

преди 15 часа
  • България

DARA с „Bangaranga“ остава №1 в България и сред водещите в Европа

Българската изпълнителка DARA постигна голям международен успех, след като спечели конкурса „Евровизия“ във Виена с…

преди 16 часа
  • България

Челен удар край Разград прати възрастна двойка в болница

Пътно-транспортно произшествие предизвика сериозен инцидент в ранния следобед днес край Разград. Сигналът за сблъсъка е…

преди 16 часа