Избори 2023

Доц. Мангъров става депутат: Коя партия го номинира?

Инфекционистът публично заяви, че се е съгласил на предложението на ПП АБВ, които са го номинирали за народен представител. Все още обаче не е ясно от кой район ще се кандидатира

АБВ номинира доц. Атанас Мангъров за народен представител на предстоящите парламентарни избори. Това обяви на пресконференция председателят на ПП АБВ Румен Петков, предаде epicenter.bg.

Доц. Атанас Мангъров, най-изявеният критик на всичко около коронавируса в България – стратегия, мерки, лечение, се е съгласил да бъде кандидат-депутат от АБВ.

Инфекционистът обяви, че приема номинацията. „Помолиха ме и аз се съгласих“, каза Мангъров днес пред сайта „Медиапул“. Все още не знаел от кой район ще се кандидатира.

Развитието около Мангъров е очаквано, тъй като през последните месеци той взе участие в десетки публични дискусии на АБВ. Именно на тях демонстрира част от инакомислието си.

Сайтът на АБВ разпространи още потенциални депутати: Антон Коджабашев и Цветан Антов в спортната сфера, актьорът Веселин Плачков в областта на културата и др. Фигурира и уточнението, че всеки от тях се е съгласил да бъде обявен като кандидат на партията на парламентарните избори.

Ето останалите постъпили номинации по сектори:

Спорт: Антон Коджабашев, Георги Сталев и Цветан Антов
Образование: Камен Семенлийски, Ирена Михайлова, Силвия Лецкова
Благоустройство: Александър Стефанов, Руска Стефанова
Икономика: Любомира Ганчева, Даниел Илчев
Наука: Любомир Халачев, Пламена Заячка
Култура: Веселин Плачков
Здравеопазване: Атанас Мангъров

Провел съм личен разговор за съгласието им да бъде обявена номинацита им. ГЕРБ създават правила, които да ерозират доверието на хората и които да ги отблъснат в участие в гласуването, коментира Петков.

По публикацията работи: Моника Цанкова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Разкритие за Тодор Славков: Беше оставен сам в агонията си

Разтърсващи разкрития за трагичната смърт на Тодор Славков, внук на някогашния държавен глава Тодор Живков,…

преди 1 седмица
  • България

Минималната заплата гони 1200 лева, държавата готви и пакет от социални мерки

Пострадалите от пожарите в страната ще могат да получат еднократна финансова помощ от държавата в…

преди 1 седмица
  • България

Полицайски ескорт през тапата на Хемус спаси мъж с инфаркт

Полицаи спасиха мъж с инфаркт на АМ „Хемус“ ***Служителите на реда осигуриха „зелен коридор“ до…

преди 1 седмица
  • България

България вече сече своите евро монети

Правителството форсира приемането на еврото, сеченето на монетите вече започна **Нови законови мерки предвиждат по-строг…

преди 1 седмица
  • България

Мним водопроводчик в Русе идва за водомера, а си тръгва с парите

Мъж, представящ се за водопроводчик, извърши поредица от кражби в Русе, съобщиха от полицията, цитирани…

преди 1 седмица
  • България

Катастрофа затвори Хемус в подстъпите към Витиня

Тежък пътен инцидент затвори АМ "Хемус" преди тунел "Витиня" ### Движението в посока Варна е…

преди 1 седмица