Според статистиката на ведомството, в Китай не са били регистрирани нови смъртни случаи от 16 май 2020 година
Властите в Китай съобщиха, че на 13 януари е бил регистриран първият смъртен случай, предизвикан от коронавирус, от осем месеца насам, предадоха световните агенции, цитирани от БТА. Те цитираха съобщение на китайския Държавен комитет по въпросите на хигиената и здравеопазването.
„За изминалото денонощие са били регистрирани 138 нови потвърдени случаи на заболяването, един от тях е завършил с летален изход“, се казва в съобщението.
Според статистиката на ведомството, в Китай не са били регистрирани нови смъртни случаи от 16 май 2020 година.
Както съобщават китайските медии, новият летален изход е бил установен в провинция Хубей след инфектиране с коронавируса.
Сред 138-те нови случая на заболяване от COVID-19, регистрирани през миналото денонощие, 14 се оказали привнесени. Осем били регистрирани в Шанхай, три в провинция Гуандун и по един в Пекин, в провинция Хенан и в Гуанси-Чжуанския автономен район. Други 124 случая се оказали вътрешни.
От началото на пандемията китайските медици са открили сред пристигналите в страната от чужбина граждани 4 465 заболели, от които 4 181 са оздравели и са изписани от болница. На лечение се намират 284 души, трима от които са в тежко състояние.
По публикацията работи: Моника Цанкова
Четирима педиатри са заявили готовност да се върнат на работа в МБАЛ – Силистра. Очаква…
Кметът на район „Изгрев“ Делян Георгиев сезира прокуратурата и Министерството на вътрешните работи след случай…
„Продължаваме Промяната“ (ПП) проведе извънреден брифинг в Народното събрание, след като Бюджет 2026 беше окончателно…
Сигурността на жителите на област Ямбол е напълно гарантирана и няма основания за паника или…
След 13 часа дебати Народното събрание окончателно прие текстовете на Бюджет 2026. Така приключи бюджетната…
От 1 януари 2027 г. в България се въвежда нов механизъм за изчисляване на трудовия…
Leave a Comment