Абиджит Довара е индийски бизнесмен, който е сред големите защитниците на бездомните кучета, особено на скитащите по улиците на град Сивасагар
Индийският бизнесмен Абиджит Довара е голям закрилник на бездомните кучета и се е специализирал в направата на луксозни къщички за тях от стари кутии на телевизори, пише в.“Метро“, цитирани от БТА.
Сега скитащите шаровци по улиците на северния град Сивасагар могат по всяко време да си намерят уютно убежище благодарение на сръчните ръце на 32-годишния индиец.
Той боядисва старите кутии в приятни цветове,тапицира ги отвътре и прибавя контейнер с вода. Къщурките могат да се видят отдалече – жълтият цвят привлича кучетата, а зеленият ги слива с околната растителност.
Абиджит започнал да преправя старите телевизори на 4 декември. Сега всяка седмица той конструира най-малко по една нова къщурка. Кучетата от по-дребните породи бързо ги припознават като свой дом и хората вече свикват да ги хранят.
По публикацията работи: Моника Цанкова
Прокуратурата поиска максималното наказание от 20 години лишаване от свобода за Виктор Илиев, който причини…
Един човек е загинал при тежък пътен инцидент на главния път Велико Търново – Русе.…
Пролетта направи рязък завой в Троянския Балкан. В по-високите части на региона започна силен снеговалеж,…
Днес, 30 април, е последният ден, в който физическите лица трябва да декларират доходите си,…
На 26 април в Габрово е започнало досъдебно производство за отвличането на 47-годишен мъж. Разследването…
Пореден трус беше отчетен в България през последните дни. По данни на Националния институт по…
Leave a Comment