През 2020 година продажбите на маски за кучета, целящи да ги предпазят от Ковид-19, отбелязаха рекорден скок.
Първоначално тези средства за лична защита са използвани от американските собственици на домашни любимци, за да ги предпазят от замърсения въздух на големите градове. Но с настъпването на пандемията през пролетта на миналата година, те започнали да оборудват кучетата си с мини-маски, с надеждата да ги предпазят от патогена.
Няма никакви данни, че кучешките средства за лична защита действат срещу коронавируса, но скокът в продажбите е факт. Един от главните производители на тези продукти – компанията „Пет маскс“, регистрира ръст в реализираната продукция от 500%.
Основателката на тази нюйоркска фирма, 27-годишната Салиша Хенуик отбелязва, че с времето кучешките маски се превърнали в нещо като моден тренд, независимо от факта, че тези домашни любимци изключително рядко се заразяват от Ковид-19 и почти никога, когато се разхождат на открито със собствениците си, информира „Труд“.
Мини маските вървят по 25 долара бройката и се предлагат в три размера. Най-малкият пасва на болонка, средният на корги, а най-големият – на лабрадор.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Прокуратурата във Велико Търново разследва случай на самоубийство, при който мъж на около 40 години…
Търси се нов стопанин за кучето Мая, което стана жертва на насилие в Бургас. За…
На 20 януари 2026 г. беше открит граничният пункт „Рудозем – Ксанти“, който свързва българския…
Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…
Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата бяха…
Leave a Comment