Стотици земетресения в Хърватия само за няколко дни. Както вече съобщихме, седем души загинаха, а десетки бяха ранени при мощния трус от 29 декември.
В района на град Петриня в Централна Хърватия, който бе ударен от земетресение с магнитуд 6,2 на 29 декември, са регистрирани 376 труса, от които 109 през последните дни, съобщи днес Загребският факултет по геофизика, цитиран от агенция Хина, предаде NOVA.
Първото земетресение в района на Петриня е регистрирано в 06:28 ч. на 28 декември с магнитуд от пета степен по скалата на Рихтер. Най-силният трус, засегнал Петриня, Глина и Сисак, стана в 12:19 ч. на 29 декември, с магнитуд от 6,2.
На 31 декември в района бяха засечени 265 труса с магнитуд над 1 по скалата на Рихтер.
69 земетресения са регистрирани на 1 януари, а още 40 са засечени до 14:00 ч. местно време днес, информира Загребският факултет по геофизика.
С началото на работната седмица в понеделник времето ще бъде предимно слънчево. Следобед в североизточните…
През последните 24 часа екипите на Пожарна безопасност и защита на населението към МВР са…
Един човек е загинал, а двама са ранени при тежка катастрофа тази вечер край село…
Тежък инцидент с фатален край разтърси снощи района между селата Крислово и Динк. Трима млади…
В рамките на специализирана полицейска операция за подобряване на пътната безопасност органите на реда предприеха…
Министърът на здравеопазването Катя Ивкова е разпоредила незабавна и задълбочена проверка по случая с трагичната…
Leave a Comment