Първи случаи на зараза с новия вариант на коронавируса са потвърдени в Япония. Петима души бяха поставени под карантина, след като бе потвърдено, че са заразени с новия вариант при пристигането им от Великобритания в интервала 18 декември – 21 декември.
Само един от петимата, 60-годишен мъж се чувства изтощен, а останалите нямат симптоми, посочва здравното министерство, предаде БТА.
Петимата са пристигнали в страната, преди да влязат от вторник в сила временни мерки за забрана на чужденци, идващи от Великобритания. Сега само японски граждани и чужденци с право за пребиваване в Япония могат да влизат в страната и трябва да се самоизолират за 14 дни след пристигането.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment