Свят

Двойка столетници, женени повече от 75 години, успяха да преборят COVID-19

Норман и Сивия живет в Сан Диего от близо 70 години. След по-малко от година Норман ще навърши стотния си юбилей

Дълголетни баба и дядо победиха коронавируса и се прибраха вкъщи, макар заразата да е особено смъртоносна за възрастните хора.

Норман Ман ще стане на 99 през март. Сивия Ман, която му е съпруга от 76 години, е на 96. Те живеят в Сан Диего от 1953 г.. В момента са в старческия дом Vi в Ла Хола.

Внучката им, която живее в Атланта, казва, че нейните баба и дядо може да са се заразили с COVID-19 от служител в Дома. Тя веднага разбира, че животът им е в опасност поради напредналата им възраст.

Бабата е вярвала, че има само настинка, докато дядото е развил неприятна кашлица скоро след поставянето на диагнозата и е трябвало да бъде хоспитализиран и поставен на кислород.

Норман Ман е настанен в отделението за COVID-19, но никога не признава, че се чувства зле. Помолил е за бурито, ориз и пържени картофи и се е прибрал от болницата само след няколко дни.

Дядото казва, че никога не се е чувствал наистина зле, докато е боледувал, повече му е повлияло да е разделен от съпругата си след 76 години брак.

 

По публикацията работи: Моника Цанкова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Как да си осигурите 6 почивни дни в началото на май 2026

Май 2026 г. носи три ключови национални празника, които дават възможност за почивка: 1 май,…

преди 7 часа
  • България

Захлаждане и дъждове в началото на май 2026 г.

След поредица от топли дни краят на април и началото на май 2026 г. ще…

преди 7 часа
  • България

Румъния отчете първи материални щети от отломки на руски дрон

В събота, 25 април, Румъния регистрира първия случай на материални щети по своя територия, причинени…

преди 7 часа
  • България

22-годишна жена загина при катастрофа между микробус и тротинетка в Пловдив

22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…

преди 11 часа
  • България

Е-70 край Цар Калоян е временно затворен заради катастрофа с два автомобила и мотоциклет

Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…

преди 12 часа
  • България

ПСС: Много добри са условията за туризъм в планините

Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…

преди 13 часа