Среднощни проверки на Студентския празник: Имаше ли нарушители? (ВИДЕО)

Не пропускайте

Студентският празник тази година беше под прицела на проверяващите. Имаше ли хванати и глобени нарушители?

Заради пандемията тази година Банско не приличаше на себе си. Улиците му останаха празни, пусти и тихи. Въпреки това проверяващи от Министерството на туризма организираха инспекциите след сигнал и репортажи на Нова телевизия.

Че студентският празник в Банско няма да е такъв, какъвто го помним в предишни години, стана ясно още през деня на 8 декември. Улиците в курорта бяха нетипично пусти, заведенията отдавна затворени, а студенти почти никъде не се срещаха.

Малко след 19 часа в празничната вечер на проверки тръгнаха екипи на Министерството на туризма, Здравната инспекция, Полицията и Комисията за защита на потребителите.

Първото място е комплекс с къщи за гости край Разлог. Още от пръв поглед се вижда, че ресторантът не работи. Първата група студенти, обаче, още при вида на проверяващите, бързо се скриват в къщата си. След минути две от момчетата все пак излизат, за да обяснят, че спазват мерките и са по-малко от 15 души.

„Тук по принцип къщата е за 6, а там сме 7, и тука се събираме в момента, общо 13, аз не знам какви са условията, но мисля, че не сме нарушители, не знам. Имаше някои колеги се отказаха, но аз реших да дойда, не знам, не ми се стори така опасно“, казва момчето.

Проверка имаше и в петзвезден хотел. Там обаче нарушения не са открити, първо защото ресторантът не работи и второ защото студенти няма. В село Баня къщите за гости са тъмни и безлюдни. Откриваме семеен хотел, който работи. Студенти вътре обаче няма.

„Нашия хотел не приема студенти, не само заради ситуацията, просто сме по-семейно ориентирани и студентите не са нашите клиенти. Не сме имали запитвания, индивидуални, имаше в началото от туроператорите, но… не“, казва Цвети Нинова, собственик на хотел.

В Добринище също няма и помен от студентски празник. Навсякъде улиците са тъмни, къщите – тихи, а заведенията – затворени. Накрая проверяващите екипи стигат и до Банско. Но и там нарушения не са открити.

„Заключението е, че няма нарушения не бяха констатирани, няма работещи обекти, няма студентски празник, няма студенти. целта на проверката беше да се установи дали има нарушаване на противоепидемичните мерки във връзка с празника 8 декември и студентския празник. Никъде нарушения не се констатират, тъй като няма студентски празник, няма студенти, няма празнуване, обектите са затворени и не работят“, казват контролните органи.

В Банско затворени са и много от хотелите, като има и такива, които въобще няма да отварят през този зимен сезон.

По публикацията работи Снежина Раева 

- Реклама -spot_img

Тежка катастрофа между Карнобат и Айтос с две жертви

Много тежък пътен инцидент е станал преди минути на натовареното трасе между Карнобат и Айтос. Според първоначална информация от Flagman.bg катастрофата е с фатален...

Американските самолети напускат София до края на месеца

Премиерът Румен Радев официално обяви на последното редовно заседание на Министерския съвет, че американските самолети цистерни, базирани на гражданското летище в София, ще напуснат...

КЗК отмени поръчката за Националната детска болница, строежът се забавя

Изграждането на Националната детска болница отново се забавя, след като членовете на Обществения съвет за проекта обявиха на пресконференция, че има нови пречки пред...

РУ-Търговище санкционира 19-годишен шофьор за дрифт в Алваново

Служители на Районното управление в Търговище установиха водач, за когото е подаден сигнал за опасни маневри тип „дрифт“. Случаят е станал в центъра на...

Дигитализацията намали с над 98% грешките при рецептите на НЗОК

Внедряването на системата за автоматично отчитане на рецепти и онлайн контрол в реално време е довело до намаляване на грешките при отпускането на лекарства,...
- Реклама -

Последни новини