България

Президентът: Ще се ваксинирам едва когато няма чакащи – животът на всеки българин е еднакво ценен

Румен Радев допълни още, че е без значение каква е професията на човек или с какво се занимава. Животът на всички е еднакво ценен, независимо дали е президент, чиновник или работник

Ще се ваксинирам едва когато няма чакащи – животът на всеки българин е еднакво ценен, независимо дали е президент, чиновник или работник. Това каза президентът Румен Радев пред журналисти, предаде „Фокус“.

Той коментира и въпросът с ваксините. По думите му той има пряко отношение върху живота на българите.

„Очаквам правителството да подходи с цялата отговорност по този въпрос. Да има компетентно и откровено разясняване както за ползите и необходимостта от това ваксиниране, така и за рисковете. Да има получени всички разрешителни от Европейската агенция по лекарствата и от Българската изпълнителна агенция по лекарствата. Да бъде само и единствено доброволно. Много важно според мен също да бъдат гарантирани правата на тези, които няма да се ваксинират. Що се касае до мен. Виждате, че първата партида ще бъде само за 60 хил. човека. Желаещите от най-рисковите групи са много повече. Това са възрастните хора, лекари, учители, полицаи, фармацевти, социални работници, служители в търговията и в транспорта. Нямам правото да отнемам шанса на нито един от тях“, каза още Радев.

 

По публикацията работи: Моника Цанкова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди 3 часа
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди 3 часа
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 4 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 4 часа
  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 4 часа
  • България

Електроенергията за бизнеса поскъпва с над 12% от 27 май

Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…

преди 5 часа