Свят

Официално: Цвети Пиронкова е номинирана да се бори в категорията „Завръщане на годината“

Българската тенисистка е сред четирите, които ще се борят в тази категорията. Цвети се появи отново на корта след три години отсъствие, причината, за което, беше нейното раждане

От Женската тенис асоциация (WTA) обявиха официално номинациите за най-добрите на сезона в различни категории.

Цветана Пиронкова е сред четирите, които ще се борят в категорията „Завръщане на годината“. Пловдивчанката се появи отново на корта след повече от три години отсъствие заради майчинство и достигна до четвъртфиналите на Откритото първенство на Съединените щати и трети кръг на „Ролан Гарос“.

Останалите тук са Виктория Азаренка от Беларус, която стигна до финала на US Open след раждането на сина си Лео, шампионката на двойки от Ню Йорк Лаура Зигемунд от Германия и румънката Патриция-Мария Циг, която след майчинстовото спечели титлата в Истанбул.

В най-престижната категория за най-добра тенисистка са трите шампионки от Големия шлем София Кенин (Открито първенство на Австралия), Наоми Осака (Откритото първенство на САЩ) и Ига Швьонтек („Ролан Гарос“), както и отново Виктория Азаренка, Симона Халеп и Арина Сабаленка.

Медиите ще гласуват за наградите, а резултатите ще бъдат обявени следващата седмица.

 

По публикацията работи: Моника Цанкова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди 8 часа
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди 8 часа
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 8 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 9 часа
  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 9 часа
  • България

Електроенергията за бизнеса поскъпва с над 12% от 27 май

Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…

преди 9 часа