Свят

Да заобиколиш карантината: Собственик на заведение опитва да го регистрира като храм

В молбата си младият мъж пише, че барът всъщност е място на религиозно поклонение

Във Великобритания собственик на бар се опитва да го регистрира като храм, за да заобиколи карантината. Младият мъж публикува в социалните мрежи как пуска в пощата документите, с които подава необходимата молба.

Кадър: NOVA

Барът в английския град Нотингам няма право да работи, заради карантинните мерки срещу коронавируса. В молбата собственикът пише, че заведението всъщност е място на религиозно поклонение.

За да проработи номерът, новата „църква“, която ще носи името „Църквата на четиристотинте зайци“, ще има нужда от подписите на своите посетители. Те трябва да декларират, че са част от нейната конгрегация.

По публикацията работи: Моника Цанкова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 1 седмица
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 1 седмица
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 1 седмица
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 1 седмица
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 1 седмица
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 1 седмица