Застрашени са студентите, които не са стъпили на британска земя до края на годината
Студентите първа година от ЕС, приети в британски университети през есента, но не успели да влязат във Великобритания заради пандемията, са застрашени с 800 паунда сметка, ако не стъпят на британска почва преди 31 декември, предупреждава вестник „Гардиън“.
„Гардиън“ пише, че поради влизащите в сила от 1 януари нови разпоредби след Brexit тези студенти могат да не бъдат одобрени за получаване на временен статут на уседналост, независимо от върлуващата пандемия, предава БНР.
Потенциално това означава сметката на хиляди студенти да набъбне с допълнителни близо 800 паунда, от които 348 за виза и 470 – за здравна осигуровка.
Проблем за студентите, които още не са започнали на място обучението си във Великобритания е, че не могат да предоставят доказателство под формата на плащане на наем, битови или банкови сметки.
Според Министерството на вътрешните работи е достатъчно студентите да представят един документ с дата от последните шест месеца на годината, за да получат временен статут на уседналост и печат в паспорта, потвърждаващ, че са влезли във Великобритания или билет, потвърждаващ същото.
Междувременно Би Би Си съобщи, позовавайки се на източници от ЕС, че преговорите за Брекзит ще продължат през уикенда в Лондон след като по-рано бяха разпространени съобщения, че Мишел Барние се е отказал да пътува за британската столица.
По публикацията работи Снежина Раева
ОДМВР-Разград продължава издирването на 46-годишната Кремена Радева Панова. Жената е напуснала дома си в Разград…
Кметът на Кричим Атанас Калчев официално се отказа от мястото си на народен представител в…
След близо 20 дни борба за живота и здравето си 15-годишният състезател по борба, който…
Областният управител на Бургас Добромир Гюлев отличи младши експерт Ивелин Арабаджиев, командир на отделение в…
Във Велико Търново са регистрирани два случая на насилие над жени в рамките на няколко…
Кметът на София Васил Терзиев представи визията си за развитието на авиационната инфраструктура в столицата.…
Leave a Comment