Въведоха вечерен час за заведенията в столицата

Не пропускайте

Софийският оперативен щаб за борба с разпространението на COVID-19 реши да бъде ограничено работното време на заведенията за хранене и питейните заведения до 23.30ч. за срока на действие на заповедта на министъра на здравеопазването (12 ноември). Забраната за ограничаване на работното време ще влезе в сила от 1 ноември. Това съобщиха от пресцентъра на Столична община.

Предложението за ограничаване на работното време на заведенията идва от браншовите организации.
Заседанието на щаба се ръководи от кмета на София Йорданка Фандъкова и на него присъстваха д-р Маева, изпълняваща длъжността директор на Столичната РЗИ и комисар Хаджиев – директор на СДВР. В щаба участваха и представители на браншовите организации.

Кметът Фандъкова посочи, че ситуацията в София остава тревожна през последните дни. Тя съобщи, че днес новорегистрираните заболели са 1048. Продължава да нараства броят на хоспитализираните, които на 28.10.2020г. бяха 449, на 29.10.2020г. – 517 и днес, 30 октомври са 532. Нарастват и приетите за интензивно лечение – днес те са 75.

Остава изискването за строг контрол за спазването на мерките, подчерта кметът Фандъкова.
Продължава контролът за носене на маски и извършване на дезинфекция. Полицията и Столичната РЗИ извършват и проверки за спазването на карантина. Проверени са 820 лица, на които е наложена карантина, съобщи комисар Хаджиев.

Проверките на екипите на общината, полицията и здравната инспекция продължават. За последните 7 дни са съставили 260 предупредителни протокола, 75 акта за нарушения на Закона за здравето и 160 полицейски разпореждания. Полицията и екипи на РЗИ са извършили проверки на нощни заведения, както и на хора, които трябва да спазват карантина.

Екипите на полицията и Център за градска мобилност извършват проверки в градския транспорт. За спазване на изискванията следят и аварийните екипи на Столична община.

Д-р Маева посочи, че ситуацията във столицата остава тревожна. През изминалата нощ са извършени проверки на нощни заведения и са съставени три предупреждения за спазване на мерките.

Екипите на Столичен инспекторат са проверили 7355 търговски обекти за спазването на противоепидемичните мерки. За периода от 10 до 29 октомври инспекторите са съставили 8 акта.

- Реклама -spot_img

Учители готвят протести заради проектобюджета за 2026 г.

Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г. Решението беше съобщено по време на национално синдикално съвещание...

КЗК проверява цените на храните и напитките на летище София

Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в София. Повод са множество сигнали и публична информация за...

От 1 юли пенсиите се осъвременяват, средният размер става 543 евро

От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на труда и социалната политика. Новината идва, докато Надзорният съвет...

България е сред петте най-евтини държави в Европа по потребителски цени

България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат показват, че страната е сред петте най-евтини дестинации на...

ГЕРБ критикува Бюджет 2026 за по-висок дефицит и дълг

Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“. Според бившия финансов министър Теменужка Петкова финансовата рамка е...
- Реклама -

Последни новини