Бежанският лагер беше изпепелен във вторник
Гърция изпраща три кораба, на които ще бъдат подслонени 2 хиляди мигранти, останали без покрив заради пожара в бежанския лагер на остров Лесбос.
За втора поредна нощ, цели семейства спаха под открито небе на поляни и паркинги, след като избягаха от пламъците в „Мория”. Съоръжението беше изпепелено във вторник, а снощи нов пожар доизгори останалите палатки.
До момента около 400 деца и тийнейджъри бяха откарани в континенталната част на Гърция.
По публикация: Моника Цанкова
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Смъртта на младата жена, която беше в неизвестност от събота, сложи трагичен край на мащабната…
Пенсионерите, които получават месечните си доходи чрез пощенските станции, трябва да имат предвид графика за…
Точно в 23:24 часа днес, 21 юни, ще настъпи лятното слънцестоене и ще започне астрономическото…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата за…
В центъра на Пловдив двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в района на ул.…
Leave a Comment