По предварителна информация от ливанските военни се е запалил склад за гуми, който може да съдържа и бидони с масло
Малко повече от месец след опустошителната експлозия в Бейрут, колона черен дим се появи отново над пристанището на ливанската столица в четвъртък, предаде БГНЕС. Все още не е установена причината за пожара.
По предварителна информация от ливанските военни се е запалил склад за гуми, който може да съдържа и бидони с масло. Според очевидци обаче димът се издига от частта на пристанището, където е бил епицентърът на експлозията, унищожила по-голямата част от града в началото на август.
Потребителите на Tуитър публикуват снимки и видеоклипове и насърчават гражданите да отворят прозорци и да се отдалечат от тях.
На 4-ти август в резултат на две експлозии, които последваха една след друга, в Бейрут бяха убити около 190 души, 6 000 бяха ранени. Взривната вълна унищожи напълно по-голямата част от пристанището и околните квартали. Трагедията беше причинена от голяма пратка амониев нитрат, която е била складирана в пристанището, без да се спазват мерките за сигурност.
Пристанището е жизненоважно съоръжение за ливанската икономика, изградено главно върху вноса.
По публикацията работи: Моника Цанкова
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) предотвратиха вноса…
Министърът на енергетиката Трайчо Трайков обяви промяна в механизма за подкрепа на небитовите потребители на…
Пътят към хижата на Петрохан, който беше под засилени полицейски проверки след трагичните събития от…
Българската медицина загуби доц. д-р Ценка Цанкова. Тя почина на 85-годишна възраст след кратко боледуване,…
Министерството на околната среда и водите предлага въвеждане на депозитна система за пластмасови и метални…
В българския участък на река Дунав се проведе специализирано учение за аварийно-спасителна операция. Целта беше…
Leave a Comment