Министърът на външните работи на Турция, Мевлют Чавушоглу, обяви че евентуално решение на Гърция да разшири териториалните си води в Бяло море ще бъде смятано за повод за война.
Това предупреди вчера турският министър на външните работи Мевлют Чавушоглу, цитиран от ДПА, съобщава БТА.
„Те (Гърция) не могат да разширят това (териториалните си води) до 12 мили (около 22 км) в Бяло море“, заяви Чавушоглу. „Това е повод за война, или казус бели“, добави той пред телевизия А Хабер.
Както Гърция, така и Турция имат териториални води от 6 морски мили (около 11 км) в Бяло море, припомня ДПА.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Тялото на 81-годишната Бояна Стоянова, обявена за национално издирване, е било открито във вилна зона…
Напрежението в ямболското село Безмер се засили, след като стана ясно, че в местната авиобаза…
Районната прокуратура в Добрич върна 54 000 евро на петима пострадали от телефонни измами. Парите…
Напрежението сред производителите на праскови в България расте с наближаването на беритбената кампания. В Сливенския…
Достъпът до бившата хижа „Петрохан – Околчица“ е блокиран заради процедура по влизане във владение.…
26-годишен мъж загина при тежка катастрофа край Плевен, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Инцидентът…
Leave a Comment