Свят

Тръмп отправи конкретни обвинения за забавянето на ваксините

Американския президент Доналд Тръмп, обвини „дълбоката държава“ в Администрацията по храните и лекарствата (FDA), без да представи доказателства, че бавят изследването на ваксините за COVID-19 пред президентските избори през ноември,

В публикация в Twitter Тръмп каза, че “дълбоката държава, или който и да е“ във FDA затруднява лекарствените компании да записват хора за клинични изпитвания за тестване на ваксини и терапии за новия коронавирус, предаде Fokus.

Коментарът дойде, след като Reuters есклузивно съобщи в четвъртък, че висш служител на FDA е заявил, че ще подаде оставка, ако администрацията на Тръмп одобри ваксина, преди тя да бъде доказана като безопасна и ефективна.

„Очевидно те се надяват да отложат резултатите чак след 3 ноември. Трябва да се съсредоточите върху скоростта и да спасите животи! “ – написа Тръмп в социалната мрежа“Туитър“.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Трагичен край на издирването на млада жена в Пирин

Смъртта на младата жена, която беше в неизвестност от събота, сложи трагичен край на мащабната…

преди 11 часа
  • България

Пенсиите чрез пощенските станции се изплащат до 22 юни

Пенсионерите, които получават месечните си доходи чрез пощенските станции, трябва да имат предвид графика за…

преди 11 часа
  • България

В 23:24 настъпва лятното слънцестоене и астрономическото лято

Точно в 23:24 часа днес, 21 юни, ще настъпи лятното слънцестоене и ще започне астрономическото…

преди 13 часа
  • България

3858 фиша и 408 акта при проверка на 14 414 коли, 33-ма шофьори с алкохол и 12 с наркотици

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през…

преди 13 часа
  • България

3858 фиша и 408 акта при акцията за пътна безопасност, 33-ма шофьори с алкохол и 12 с наркотици

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата за…

преди 13 часа
  • България

Двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в центъра на Пловдив, има съмнения за фентанил

В центъра на Пловдив двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в района на ул.…

преди 17 часа