България

Лекари в наша болница хвърлиха колективна оставка

След като лекарите от болницата във Велинград, поеха болните от Сърница и Доспат, се стигна до подаване на колективната им оставка.

Има опасност близо 60 000 души от района на Велинград да останат без медицинска помощ. Лекарите, медицинските сестри, акушерките и лаборантите подадоха колективна оставка, предаде NOVA.

Според тях, има хаос с лечението на пациенти с коронавирус. „Мотивът за колективната оставка е това, че искаме да бъдем чути от институциите и да им обясним какво изживяваме всеки ден. Това е единствената болница в района, която осъществява 24-часова спешна и неотложна медицинска помощ.

Едновременно с това лекуваме пациенти с COVID-19, имаме разкрити пет легла и пет – в инкубация. Но нямаме нито кадрови потенциал, нито условия за спазване на санитарно-хигиенните мерки”, заяви д-р Ванков.

Началникът на вътрешното отделение д-р Вакльова обясни, че в него има седем пациенти с доказана коронавирусна инфекция при капацитет пет. Още седем чакат резултат. „Отделила съм два екипа, които се грижат за тях денононощно.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Слънчево време и до 35° в петък, следобедни бури в Западна и Централна България

Според последните данни на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) днес, 26 юни, времето…

преди 3 минути
  • България

Учители готвят протести заради проектобюджета за 2026 г.

Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г.…

преди 15 часа
  • България

КЗК проверява цените на храните и напитките на летище София

Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в…

преди 16 часа
  • България

От 1 юли пенсиите се осъвременяват, средният размер става 543 евро

От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…

преди 18 часа
  • България

България е сред петте най-евтини държави в Европа по потребителски цени

България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…

преди 18 часа
  • България

ГЕРБ критикува Бюджет 2026 за по-висок дефицит и дълг

Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“.…

преди 19 часа