Родители правят петиция до Щаба и Министерския съвет срещу връщането на децата в училище

Не пропускайте

Родители събират подписи в петиция до Щаба и Министерския съвет срещу идеята за промяна в мерките и връщането на децата в училище

Инициативата е на Цветелина Иванова и е публикувана в сайта peticiq.com. Вижте молбата към кабинета на родителите:

До

Г-н Бойко Борисов – министър-председател на Република България

Г-н Красимир Вълчев – министър на обазованието и науката

Г-н Кирил Ананиев министър на здравеопазването

Генерал-майор доктор Венцислав Мутафчийски – началник на ВМА и председател на НОЩ

Уважаеми господа,

Като родители на деца в училищна възраст сме силно разтревожени от обсъжданата възможност децата ни да бъдат върнати в класните стаи. В ситуацията на епидемия от COVID-19 считаме, че подобно решение би застрашило сериозно децата ни. А и не само тях, а още няколко групи в обществото – родители, учители и възрастни родители, с които сме в едно домакинство.

Носенето на маска, физическа дистанция и недокосването на повърхности са немислими изисквания за деца в училищна възраст. Те не са в състояние да се съобразяват и да изпълняват предписанията.

Считаме, че е неосъществимо и несъбирането им накуп, като по този начин е невъзможно да се изпълнят и препоръките на СЗО за физическа дистанция.

Носенето на маска в продължение на часове е неефективна и неизпълнима задача още повече по това време на годината. Всеки от нас би бил затруднен от продължителното стоене с маска, а когато става въпрос за деца е практически невъзможно.

Престой в разстояние на няколко часа на 24-26 деца (или дори и на половината от тях) в затворено помещение, обезмисля само по себе си физическата дистанция, защото е неизпълнима в тези условия.

Допълнително времето за междучасия и ползването на общи санитарни възли, практически обрича децата на заразяване.

Впредвид гореизброените факти Ви призоваваме към следните решения:

1.Учебната година да завърши с дистанционно обучение.

2.Учениците от VII-ми и XII-ти клас да се явят в училище само в деня на провеждане на НВО при осигурени всички условия за спазване на противоепидемичните мерки.

Вярваме, че ще поставите на първо място здравето и живота на всички ни и така ще се избегне още по-високата заболеваемост в страната.

Вярваме, че няма да допуснете компрометиране на всички усилия до тук, положени от правителството, от нас, от учениците и от учителите за овладяване на пандемията и защита на населението.

С уважение: граждани на Република България

 

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

- Реклама -spot_img

Трагичен край на издирването на млада жена в Пирин

Смъртта на младата жена, която беше в неизвестност от събота, сложи трагичен край на мащабната спасителна операция в Пирин. Тялото ѝ беше открито след...

Пенсиите чрез пощенските станции се изплащат до 22 юни

Пенсионерите, които получават месечните си доходи чрез пощенските станции, трябва да имат предвид графика за изплащане през юни тази година. Според официални данни процесът...

В 23:24 настъпва лятното слънцестоене и астрономическото лято

Точно в 23:24 часа днес, 21 юни, ще настъпи лятното слънцестоене и ще започне астрономическото лято в Северното полукълбо. Денят е кулминация на светлата...

3858 фиша и 408 акта при проверка на 14 414 коли,...

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалото денонощие са проверени общо 14 414 моторни превозни...

3858 фиша и 408 акта при акцията за пътна безопасност, 33-ма...

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата за изминалото денонощие са проверени общо 14 414 моторни превозни...
- Реклама -

Последни новини