Шведската принцеса София премина тридневно интензивно обучение и постъпи на работа в известната болница „Софияхемет“ в Стокхолм. Така тя подкрепя и помага на страната си в разгара на кризата по разпространение коронавируса, съобщава Daiy Mail
В мрежата се появиха снимки на 35-годишната София в медицинско облекло редом с лекари от болницата. Тя е преминала бърз курс на обучение като помощен персонал. Всяка седмица по този начин се подготвят по 80 човека.
В момента Швеция изпитва остър недостиг от допълнителен медицински персонал, а натоварването на лекарите е огромно.
Като почетен президент на „Софияхемет“, принцесата иска лично да помогне в тази криза. Скандинавското кралство вчера съобщи за 13 216 случаи на зараза и 1400 починали от COVID-19.
По публикацията работи: Ивайла Андонова
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment