Над 40 000 са жертвите на коронавирус в САЩ. Това сочат данните на университета „Джон Хопкинс“.
Губернаторите на щатите, които са най-тежко засегнати от коронавируса, спорят с президента Доналд Тръмп заради твърденията му, че имат достатъчно тестове и трябва бързо да задействат отново икономиките си. Същевременно са планирани нови протести срещу удължаване на ограничителните разпоредби, предаде БТА.
В Ню Йорк броят на хоспитализираните и смъртните случаи продължават да намаляват. Губернатор Андрю Куомо заяви, че щатът е достигнал платото на епидемията. Куомо обаче предупреди, че нещата няма да се върнат бързо към нормалното.
„Звярът е все още жив и може отново да се надигне“, каза той, отправяйки предупреждение срещу преждевременното смекчаване на ограничителните мерки.
По публикацията работи: Ралица Петкова
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Трима работници от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) бяха блъснати от лек автомобил около 13:30 часа…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът за находката е…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът е подаден на…
Специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалото денонощие разкри…
Утре, в неделя, с настъпването на астрономическото лято, жителите и гостите на България ще бъдат…
България е изпълнила всички 40 препоръки на Комисията на експертите за борба с изпирането на…
Leave a Comment