Снощи той бе приет в интензивно отделение
Борис Джонсън ще остане в интензивно отделение и тази нощ. В официално изявление от „Даунинг стрийт“ 10 обявиха, че премиерът на Великобритания е в добро състояние. Той е в съзнание и диша без външна помощ. Временно изпълняващия длъжността премиер на Великобритания – Доминик Рааб каза, че е напълно уверен, че Борис Джонсън ще се излекува от болестта.
На пресконференция, на която замести премиера, Рааб обяви че през изминалото денонощие във Великобритания е имало рекордно голям брой починали след заразяване с коронавирус – 786 души. За сравнение, това е с над 300 повече от обявените през предишния ден.
„Борис Джонсън получава най-добрата възможна помощ от отличен медицински екип. Състоянието му е стабилно, не се налага механична вентилация, или интубиране. Самият той е в добро състояние на духа. За нас в кабинета той не е само началник, а колега и приятел. Мислите и молитвите ни са с него“, каза Доминик Рааб.
По публикацията работи: Ивайла Андонова
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Свлачището, което разруши пътя между Смолян и Пампорово и отнесе 5 декара земна маса и…
Празничните дни около Гергьовден ще донесат силен трафик по основните пътни артерии в страната. Според…
Мъж е сложил край на живота си с въздушна пушка в Карлово, съобщава „Блиц“. Инцидентът…
България е изправена пред нужда от сериозни промени в публичните финанси, след като Фискалният съвет…
Коалицията „Демократична България“ обяви, че ще внесе в Народното събрание проект за решение за създаване…
Тежка катастрофа между лек автомобил и тир отне човешки живот край Ябланица. Инцидентът е станал…
Leave a Comment