Акция на полицията блокира ромската махала в Благоевград
Полицейските действия са започнали в ранните часове днес. Операцията, проведена под наблюдението на прокуратурата на територията на един от кварталите в областния град, е била насочена към противодействие на престъпността и недопускане на противозаконни деяния в условията на засилените мерки.
За срок до 24 часа в полицейския арест са задържани общо 28 лица, част от които – за притежание на акцизни стоки и наркотици, а други – за установяване на съпричастност към различни престъпни прояви, съобщават от МВР.
В рамките на операцията са претърсени няколко адреса в квартала. В една от къщите са намерени близо 87 килограма нарязан тютюн, без задължителен бандеролен знак, а от друга са иззети около 1,6 грама марихуана, 0,4 грама амфетамин, електронна везна и гриндер. Полицейските действия продължават под ръководството на РП-Благоевград.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Във връзка с досъдебното производство за смъртта на шестима души в района на хижа „Петрохан“…
ГДБОП разкри схема за незаконно усвояване на европейски средства в Якоруда. Разследването е под надзора…
По сагата „Петрохан“ се появиха нови твърдения. Според Даниел Бузов, собственик на медията „Бул Нюз“,…
Въпросът за въвеждането на бетонни разделителни съоръжения по българските автомагистрали трябва да се решава от…
През юни 2026 г. потребителските цени в България намаляват с 0.9% на месечна база, показват…
Двегодишно дете е пострадало при катастрофа в село Арчар, а по случая е започнато разследване.Инцидентът…
Leave a Comment