Председателят на Комисията по хазарта Александър Георгиев е освободен срещу парична гаранция в размер на 40 000 лева.
По-рано в събота стана ясно, че Георгиев е направил самопризнания, че е покровителствал бизнеса на Васил Божков. За обвинението съобщи и главният прокурор Иван Гешев, който говори за хазартната сага в столичния квартал „Христо Ботев“.
Бившият председател на Държавната комисия по хазарта Огнемир Митев обаче остава в ареста.
Прокурор Венцислав Фердинандов съобщи, че освен Георгиев още един служител на Комисията по хазарта е привлечен към наказателна отговорност.
Главният прокурор Гешев потвърди по-рано за ареста във Виена на Борис Бекяров. Лицето, задържано в Австрия, е част от организираната престъпна група на Божков.
На 29 януари спецпрокурори и полицаи влязоха в Комисията по хазарта и в централата на „Нове холдинг“, която е собственост на Васил Божков. Полицейска акция имаше и в офиса на Националната лотария на улица „Фритьоф Нансен“ в столицата. Беше претърсена и бившата резиденция в парк „Витоша“, за която също се смята, че е свързана с бизнесмена.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment