Районната прокуратура в Търговище ръководи бързо производство за шофиране след употреба на алкохол против съдебния администратор на Окръжната прокуратура в Търговище.
Вчера след 17 часа 43-годишният И.М. е бил спрян за проверка от служители на Областната дирекция на МВР – Търговище, съобщават от Апелативната прокуратура във Варна. Тестван бил с дрегер, който отчел наличие на 2,96 промила алкохол. Веднага е било образувано бързо производство.
Шофирането на моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2 промила, установено по надлежния ред, се наказва с лишаване от свобода от 1 до 3 години и глоба от 200 до 1000 лева.
Служителят на Окръжната прокуратура ще бъде освободен от работа.
Днес брифинг по случая бе даден от окръжния прокурор на Окръжната прокуратура в Търговище Диляна Стоянова. Тя заяви, че прокуратурата е била и ще бъде непримирима към случаи като този.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата отчете…
Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…
Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…
След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…
Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…
Leave a Comment