Крими

Странно убийство с капки за очи

Жена от Южна Каролина е осъдена на 25 години затвор, след признанието си, че е отровила съпруга си, като слагала капки за очи в питейната му вода.

Лана Сю Клейтън, 53-годишна, се призна за виновна в предумишлено убийство на 64-годишния Стивън Клейтън в дома им в Клевър, близо до Шарлът, съобщи Си Би Ес. Тя е смесвала питейната му вода с капки за очи между 19 и 21 юли 2018 г.

„Сложих импулсивно капките в питието на Стивън и го направих с намерението да го накарам да се чувства болен и некомфортно. Бях тъжна от това, но просто исках той да ме остави на мира„, каза Клейтън, облечена в оранжев затворнически гащеризон. „Никога не съм мислила, че това ще го убие.„, добавя убийцата.

Клейтън, бивша медицинска сестра, е решила да използва капки за очи, тъй като са без вкус, безцветни и без мирис. Тя видяла това във филм, но смятала, че те ще причинят само диария.

Прокурорите обаче твърдят, че тя е убила съпруга си заради пари, хвърляйки мобилния му телефон в езеро, за да не може да се обади за помощ.

Макар че е необичаен, това не е първият път, когато капки за очи са участници в убийство. През декември 2019 г. мъж от Северна Каролина беше обвинен в убийството на жена си с помощта на капки за очи.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ивайла Андонова

Скорошни постове

  • България

Окръжният съд в Добрич осъди шофьор на 15 години затвор за катастрофа с две жертви и четирима ранени

Окръжният съд в Добрич постанови присъда от 15 години лишаване от свобода при първоначален общ…

преди 2 часа
  • България

ЕС въвежда нови правила срещу еднократната пластмаса от 12 август

Европейският съюз предприема решителни стъпки срещу еднократните отпадъци. Новият регламент цели намаляване на замърсяването с…

преди 3 часа
  • България

75-годишен мъж е задържан след нападение над общински служител в Петрич заради дългове

75-годишен мъж нападна общински служител на „Синя зона“ в центъра на Петрич, пред погледите на…

преди 3 часа
  • България

Прокуратурата иска постоянен арест за мъжа, стрелял след спор за паркомясто на „Ломско шосе“

Софийска районна прокуратура оспори решение на съда, след като стана ясно, че мъж, обвинен в…

преди 3 часа
  • България

Прокуратурата иска постоянен арест за мъжа, стрелял след спор за паркомясто на „Ломско шосе“

Софийската районна прокуратура обжалва решение на съда, след като мъж, обвинен, че е стрелял по…

преди 3 часа
  • България

София поскъпва рязко за „Евровизия“ 2027, цените за престой стигат до 22 000 евро

След като Пловдив отбеляза рекордни цени за наеми по време на големи фестивали, туристическият сектор…

преди 3 часа