Ален Робер, по-известен като Френския Спайдърмен, изкачи 48-етажен небостъргач в Париж в понеделник. Отново човекът паяк го направи без обезопасителни въжета.
По този начин Робер изрази подкрепата си за работниците, които протестите срещу пенсионната реформа на президента Еманюел Макрон, съобщава Ройтерс.
57-годишният екстремен катерач достигна върха на 187-метровата кула Дотал“, която се намира в бизнес района „Дефанс“ във френската столица, с голи ръце.
„Опитвам се да използвам славата си за смислени неща и да правя добро за хората“, каза Ален Робер, допълвайки, че самият той е дълбоко загрижен от плановете за пенсионната реформа.
Робер е изкачил повече от 100 сгради без каквото и да е оборудване. Сред тях са Голдън Гейт в Сан Франциско и най-високата сграда в света – Бурж Халифа в Дубай.
Ален Робер изкачва кулата „Тотал“ за девети път. Той често се катери без разрешението на властите и затова е бил арестуван многократно.
Мъжът се катери без въжета, използвайки само голи ръце, чифт обувки за катерене и торба с прахообразна тебешир, за да изтрие потта от ръцете си.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Софийският градски съд даде ход на наказателното дело срещу непълнолетен, обвинен в умишлено убийство на…
Втората политическа сила в 52-рото Народно събрание – коалицията ГЕРБ-СДС – проведе консултации с президента…
Президентът Илияна Йотова даде начало на консултациите с парламентарните групи в 52-рото Народно събрание. Първи…
18-годишен пешеходец е бил блъснат от автомобил рано тази сутрин в Стара Загора. Инцидентът е…
Софийското метро ще въведе временни ограничения по Линия 3 заради планирани ремонтни дейности и събития…
Верижна катастрофа с участието на три леки автомобила е станала в късния следобед на 4…
Leave a Comment