Украинско село в Одеска област превърна паметник на Карл Маркс в бюст на Христо Ботев.
Това е част от проекта за декомунизация. Село Холмское е населено с компактна общност от бесарабски българи.
В предаването „Преди всички“ по програма „Хоризонт“ Антон Киссе – председател на българите в Украйна и депутат във Върховната Рада, коментира, че решението е било да се демонтира бюстът на Маркс и на негово място да се издигне паметник на Ботев.
„Това село се намира близо до Задунаевка, където е работил като учител Христо Ботев и е логично да има негов паметник“, разказа Киссе.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment