Намерени са телата на шестима души, след като хеликоптер се разби в планински район на хавайския остров Кауаи. Според документaцията на борда на машината е имало 7 души.
Според местни медии става дума за две семейства, като най-малко двама от пътниците са били деца. Според Бреговата охрана хеликоптерът е правил туристическа обиколка на острова, когато се извива внезапна буря с дъжд и силен вятър. Около 40 минути след като е трябвало да кацне, е подаден сигнал за изчезването му.
Началото на издирвателната операция беше отлагано няколко пъти заради силен дъжд и слаба видимост. Акцията беше затруднена и от сложния планински район, в който е паднал хеликоптерът, съобщава БНТ. „Документите от полета потвърждават, че на борда на хеликоптера е имало седем души, открити са останките на шестима. Няма индикации да има оцелели. Издирвателната операция ще продължи, когато метеорологичните условия го позволят“, заяви Сол Канохо, началник на пожарната на остров Кауаи.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment