Свят

Самолет се разби при излитане в Казахстан (ВИДЕО)

Най-малко 14 души са загинали, а около 30 са ранени при катастрофа на пътнически самолет в Казахстан, съобщи агенция Казинформ, цитирана от dir.bg.

По-рано бе съобщено за девет жертви и 9 ранени, включително шест деца.

В самолета е имало 95 пътници и петима души екипаж.

Самолетът на казахстанската авиокомпания „Бек еър“ е излитал от Алмати за столицата Нур Султан, но не успял да набере височина и закачил бетонно ограждение, след което се блъснал в двуетажна сграда.

Около 30 души са ранени, от които 17 са в критично състояние, съобщиха казахстанските власти.

Президентът Касим-Жомарт Токаев поднесе в „Туитър“ съболезнования. Той каза, че е свикал правителствена комисия и че отговорните за катастрофата ще бъдат наказани строго.

„Бек еър“ използва обикновено самолети Фокър 100. Полетите на всички самолети от този тип са спрени докато бъде установена причината за катастрофата.

Към този момент няма данни за пострадали българи при самолетната катастрофа в Казахстан, довела до множество жертви и ранени, информират от Министерството на външните работи.

Българското посолство в Казахстан е в постоянен контакт с местните власти и в готовност да окаже съдействие при необходимост.

Пътническият самолет със 100 души на борда катастрофира рано тази сутрин при опит да излети от Алмати за столицата Нур-Султан. Машината се е ударила в бетонна стена на края на пистата на летището и се е разбила в сграда. Работата на спасителните екипи продължава.

При необходимост българските граждани могат да се свържат с посолството ни в Казахстан на телефони +7 7172 90 15 15 и +7 701 304 24 77.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Пиян водач на тротинетка се блъсна в бордюр в Троянско

31-годишен мъж пострада при инцидент с електрическа тротинетка в село Дебнево, област Ловеч. По данни…

преди 9 минути
  • България

Комарите край Дунав отново тревожат общините заради забавено пръскане

Битката с комарите край Дунав отново се изостря. Високите води, заблатените терени и топлото време…

преди 24 минути
  • България

21-годишен мъж преби пешеходец в Русе след скандал на пътя

21-годишен мъж е задържан в Русе, след като нападнал и пребил 40-годишен пешеходец след скандал…

преди 24 минути
  • България

Полицията в Плевен разследва стрелба в жк „Сторгозия“

Полицията в Плевен разследва случай със стрелба на обществена площадка в жилищния комплекс „Сторгозия“. При…

преди 40 минути
  • България

Полицията задържа петима индийци с фалшиви документи в Бобов дол

Полицията в Кюстендил задържа петима индийски граждани при специализирана операция в Бобов дол. Те са…

преди 53 минути
  • България

Андрей Гюров: Слизаме от сцената с достойнство

В последното си обръщение преди финалното заседание на служебния кабинет премиерът Андрей Гюров направи равносметка…

преди 53 минути