Категории Без категория

След тежко раждане майка прегърна близнаците си на рождения си ден (СНИМКИ)

29-годишна майка прегърна за пръв оът новородените си близнаци на рождения си ден.

Ръководството на СБАЛАГ „Майчин дом“ и акушерки от Клиниката по анестезиология и интензивно лечение изненадаха пациентката, която на 22 ноември навършва 29 години, съобщават от болницата.

Пациентката е проследявана в болницата месеци наред, като предвид неблагоприятното предразположение на близнаците в матката, се налага цезарово сечение. И двете бебета са момчета, доносени и в отлично здраве, като всяко от тях тежи над 3 кг.

Снимка: „Майчин дом“

Заради големината на близнаците няколко часа след цезаровото сечение матката на жената изпада в атония (увеличената слабост на мускулната сила на матката, която в повечето случаи е причина за животозастрашаващо екстремно кървене). Благодарение на екипа от професионалисти жената е вкарана отново в операционната, като е направена повторна животоспасяваща операция – лапаротомия. След всички реанимационни грижи жената към днешна дата е в много добро състояние, изкарана е от апаратна вентилация и е със самостоятелно дишане.

Щастливата млада майка днес празнува рождения си ден, като за първи път прегърна двете си деца. За да остане този ден най-радостният в живота ѝ, акушерките от Клиниката по анестезиология и интензивно лечение и ръководството на лечебното заведение решиха да подготвят изненада за пациентката, като украсиха празнично болничната ѝ стая.

Снимка: „Майчин дом“

Изпълнителният директор на СБАЛАГ „Майчин дом“ проф. д-р Иван Костов лично поздрави пациентката с пожелание за дълъг живот, здраве и семейно щастие.

В „Майчин дом“ работят повече от 200 акушерки, които осигуряват непрекъснат, ежедневен и денонощен цикъл на работа в помощ на лекарите, на майките и на най-малките пациенти.

СБАЛАГ „Майчин дом“ е най-голямата и най-старата специализирана акушеро-гинекологична болница у нас, където се проследяват и обработват най-сложните медицински случаи от цялата страна. Средно всяко 14-то българско дете се ражда в „Майчин дом“, като болницата продължава да бъде лидер по брой раждания на годишна база.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Май започва с хлад и бури, а в края му идват първите летни температури

Месец май се очертава като динамичен, с температурни колебания и пролетен характер. Прогнозите сочат, че…

преди 10 минути
  • България

Парапланерист от София бе спасен от 20-метров бор в Осогово

Екстремно преживяване с опасност за живота приключи благополучно вчера привечер в планината Осогово. 30-годишен парапланерист…

преди 25 минути
  • България

Прокурорската колегия на ВСС обсъжда дисциплинарно производство срещу Борислав Сарафов

Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет ще проведе заседание в сряда, на което ще разгледа…

преди 55 минути
  • България

Пешеходец загина след удар от автомобил в Поповица

Пешеходец загина след като беше блъснат от автомобил в пловдивското село Поповица. Инцидентът е станал…

преди един час
  • България

28 шофьори са установени с алкохол при проверка на 12 470 автомобили

Специализирана операция за спазване на Закона за движението по пътищата, проведена през изминалото денонощие, отчете…

преди 3 часа
  • България

79-годишен пациент сигнализира за кражба на 200 евро в разградската болница

79-годишен мъж е подал сигнал за кражба на пари в разградската болница. Случаят е от…

преди 3 часа