Австрийската полиция издирва откраднат камион, превозващ 20 тона шоколад на стойност 50 000 евро от фабрика на известна марка шоколад.
Товарният автомобил е бил натоварен миналата седмица в град Блуденц в западна Австрия. Оказва се обаче, че е с открадната регистрационна табела, а шофьорът, камионът и шоколадът липсват, съобщиха от полицията пред АФП.
Австрийската компания, която отговаря за транспорта, е възложила превоза на унгарска компания, която от своя страна е прехвърлила работата на чешки партньор.
Шофьор, който се оказа, че работи за чешката компания, е поел товара, използвайки фалшиви документи.
Полицията заяви, че шоколадовите кражби в такъв мащаб са рядкост.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment