Свят

Джейн Фонда си купи палто за последно

Тя е известна на червения килим с неподправения си стил, но Джейн Фонда каза, че повече никога няма да купува дрехи, за да се бори с промените в климата.

Легендарната актриса говори пред протестиращите и заяви, че червеното палто, с което бе облечена по време на арестите ѝ, е последната дреха, която си е купила, като се пошегува, че ще живее до 100 години.

Нюйоркачанката заяви, че е израснала във времена, когато консуматорството не е изглеждало проблем, но сгеа е притеснена от вредите, които нанася на планетата, като допълни, че ще спре да допринася на затворения кръг на бързата мода.

Тя каза, че палтото е много символично. Дългото червено палто бе избрано от Джейн заради оттенъка и връзката му с огъня. Това пък е препратка към изказване на Грета Тунберг, че хората трябва да действат сякаш къщата им гори, когато става дума за климатичните промени.

Все още не е ясно какъв е произходът на палтото на Фонда, тъй като нейната стилистка Таня Джил все още не е разкрила бранда му, но модни експерти смятат, че е на марката Mackage.

В клип на журналиста Никълъс Беласи, публикуван в YouTube, Джейн казва:

„Виждате това палто, имах нужда от нещо червено, така че излязох и намерих това палто на разпродажба. Това е последната дреха, която си купувам оттук нататък.“

Тя допълни, че решението ѝ е било инспирирано от младата активистка Грета Тунберг, която я накарала да се замисли за консуматорството.

В последно време Фонда бе арестувана 4 пъти в рамките на месец. Приятелките ѝ актриси Розана Аркет и Катрин Кийнър също бяха арестувани.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 2 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 3 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 3 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 3 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 3 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 3 дни