79-годишен мъж е убил най-малко 50 души, което го прави най-масовият сериен убиец в историята на САЩ. Това обявиха от ФБР. Самюел Литъл е признал за 93 убийства – предимно на жени, извършени между 1970 и 2005 година, допълват от там.
До момента следователите са потвърдили само 50 от тях, но въпреки това смятат, че самопризнанията му са достоверни. Създаден е и специален интернет сайт, в който са качени самопризнанията на Литъл за извършените престъпления.„Убийствата на много от жертвите му са определени като смърт от свръхдоза или в резултат на инцидент или на неопределена причина. Част от телата никога не са намерени“, пишат от федералното бюро.
Самюел Литъл беше осъден на доживотен затвор през 2014 година, след като беше признат за виновен за три убийства. „В продължение на много години той е смятал, че няма да бъде хванат, защото никой не търсел хората, станали негови жертви“, заяви анализаторът Кристи Палазоло пред ФБР.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment