Крими

Хванаха кандидат-кмет да полива плантация с канабис

Полицията разкри нива за марихуана край плевенското село Староселци.

Кандидат за кметски наместник в плевенското село Староселци бе заловен да полива плантация с канабис. 28-годишният Пламен Владков Ганов е заловен заедно с неговия 17-годишен помощник Аксиан Миланов. Производителите на марихуана са наблюдавани от седмици от полицията преди да бъдат закопчани, научи TrafficNews.

Акцията е на криминалисти от Плевен и Кнежа, които са задържали двамата ортаци, докато се грижат за нивата. Тя се намира в местността Гачовата колиба, която е много трудна за достигане, обясни кметът на Староселци Людмил Христов Иванов. Той каза, че е потресен, защото двамата младежи били от добри и възпитани семейства.

„Разбрах, че Пламен ще ми е опонент на изборите. Не е лошо момче, баща му се занимава със земеделие, честен и трудолюбив човек. Аксиан е от ромски произход, не е създавал проблеми досега“, коментира кметът Иванов.
„Не знаех, че отглеждат марихуана, никой изобщо не е подозирал нещо подобно. Това е абсолютно труднодостъпна местност на границата на нашето землище с това на Долни Луковит. Аз също се занимавам със земеделие, за пръв път виждам такова нещо“, заяви още той.

Според кмета той не е засичал някой да продава канабис в селото. „Дъщеря ми е тинейджърка и се опитвам понякога да докопам информация дали има, но няма“, увери кметът. Преди време били намерили канабис да се гледа в един двор, но било много малко количество.

Екипът на TrafficNews успя да разговаря и с двамата арестувани мъже. Пламен обясни, че заварил засаден канабиса и само го поливал. И упорито отрече да го е отглеждал, за да изкара пари от него.

Версията му беше подкрепена от 17-годишния Аксиан, който смутено обясни, че не знае колко върви канабисът.
Криминалистите започнаха нощен оглед на плантацията. Полицаите откриха в колата на Пламен туби със специална течност, свързана с производството на марихуана.

                                                                   *******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Роботизирана операция спаси бременна жена след катастрофа в „Пирогов“

Специалисти от УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ спасиха 39-годишна бременна жена, пострадала при тежко пътнотранспортно произшествие.…

преди 9 минути
  • България

Разследват смъртта на Къци на Лъвов мост след спор за 40 евро

Самоличността на младия мъж, загинал при трагичен инцидент на Лъвов мост в София, вече е…

преди един час
  • България

КЗК глоби две фирми с 309 689 евро за имитация на масло без мляко

Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) наложи една от най-значимите санкции в историята си заради…

преди един час
  • България

НИМХ обяви жълт код за дъждове и гръмотевици в 12 области

НИМХ обяви жълт код за опасно време за днес, вторник, 23 юни. В 12 области…

преди 2 часа
  • България

Кратко захлаждане и бури у нас преди температури до 35 градуса

Докато Западна Европа е обхваната от опасни горещи вълни, България се подготвя за динамично време.…

преди 2 часа
  • България

Производител от Добричко предлага сами да берете череши по 80 евроцента за килограм

Земеделски производител от добричкото село Дъбрава предприема необичайна мярка, за да спаси тазгодишната си реколта.…

преди 2 часа