33-годишен българин е намерен мъртъв в килията си в затвора на град Пескара, съобщи местното издание „Чентро“.
Според него най-вероятно българинът се самоубил, докато другите спели през нощта. Той бил открит безжизнен на 12 август сутринта.
Българинът бил преместен в затвора на Пескара, област Абруцо, преди два месеца. Преди това той се намирал в римски затвор.
Според в.’Чентро“ българинът бил наркоман. Той бил арестуван в Рим след кражба с негов съучастник на мобилен телефон пред гара „Остиенсе’. Българинът бил забелязан от карабинерите, тъй като се опитал да избяга със съучастника си алжирец, който го чакал с мотор.
Арестът на българина бил потвърден и той бил пратен в затвора, така както и алжирецът. Българинът имал и други прецеденти, свързани с обири, чрез които си набавял пари за дрога. Неотдавна обаче българинът казал на адвоката си Лука Пелегрини, че иска да отиде в комуна за наркомани. Трябвало да излезе от затвора догодина.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment