Гръцките власти издирват британка, изчезнала на егейския остров Икария, след като излязла сутринта да тича и не се върнала.
Полицаи, пожарникари, служители на бреговата охрана и доброволци участват в издирването на 34-годишната жена, съобщи „Труд“.
Очаква се в издирването да бъде включен и хеликоптер. Към мястото, където за последен път е ползван мобилния телефон на изчезналата жена, се съсредоточава разследването. Според местни медии изчезналата се казва Натали Кристофър. Тя и партньорът ѝ живеят в Кипър, но пристигнали на почивка на остров Икария. Именно той съобщил за изчезването ѝ.
34-годишната астрофизичка е в неизвестност от понеделник сутринта, когато е излязла на джогинг. Часове по-късно обаче следователите позвънили на мобилния ѝ телефон, който дал свободно. Властите изпратили два есемеса, но не получили отговор. Не е ясно и как е засечен сигналът 24 часа по-късно, както и дали изчезналата британка или друг човек е използвал телефона ѝ.
Същевременно по възглавницата в хотелската стая на жената е открита кръв. Парнтьорът й, с когото тя пристигнала на почивка на остров Икария обяснил, че тя е имала кръвотечение от носа. Заедно с други оцветени с кръв тъкани, калъфката е изпратена за съдебномедицинска експертиза.
Друг факт, който усложнява разследването, са викове, чути от камериерката в хотела предната вечер. Всъщност камериерката е чула двойката да се кара предната вечер. След като влязла да почисти стаята, намерила чаршаф, разстлан на дивана в спалнята, което може да означава, че двойката е спала в отделни стаи.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г.…
Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в…
От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…
България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…
Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“.…
През следващите дни Балканският полуостров ще бъде под влияние на горещо време, като следобедните валежи…
Leave a Comment