Свят

18-годишно момиче се разби със самолета си на голф игрище

18-годишна тийнейджърка загина през уикенда, след като едномоторното самолетче, което е управлявала, се е разбило насред голф игрище в американския щат Мисисипи.

Лейк Литъл, чиято мечта е била да стане професионален пилот, се е упражнявала по излитане и кацане, когато в един момент изгубила контрол над летателната машина и тя е паднала.

По информация на американските медии Литъл е възнамерявала да вземе участие в един от местните конкурси за красота в Мисисипи, където победителката получава възможността в продължение на година да популяризира сред туристите най-забележителните места в щата.

Близките ѝ споделят, че момичето имало планове да учи логопедия и по-късно да отвори собствен център, където да помага на хора с нарушено говорене, а по-късно да осъществи и мечтата си в сферата на авиацията.

Властите са започнали разследване на трагичния инцидент. Засега е ясно, че момичето е имало разрешително за управление на такъв тип едномоторни самолети.

Други пострадали при произшествието няма.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Йотова: Първото заседание на 52-рото Народно събрание вероятно ще е на 29 или 30 април

След приключване на изборния процес и обработката на протоколите вниманието е насочено към сформирането на…

преди 14 минути
  • България

Над 2 тона нелегални препарати за растителна защита открити край Котел

Мащабна проверка в котелското село Ябланово завърши с разкриването на голямо количество нерегламентирани продукти за…

преди 29 минути
  • България

Ограничено движение по АМ „Струма“ край Благоевград заради свличане на скална маса

Движението в посока София по автомагистрала „Струма“ в област Благоевград остава ограничено след свличане на…

преди 44 минути
  • България

МФ пласира ДЦК за 150 млн. евро и увеличи новия дълг до 1,2 млрд. евро

България продължава да привлича ресурс през вътрешния пазар на държавни ценни книжа. Министерството на финансите…

преди 59 минути
  • България

Задържаха мъж за разчлененото тяло в пловдивския квартал „Тракия“

Полицията в Пловдив задържа мъж по случая с разчлененото тяло, открито в контейнер в жилищния…

преди един час
  • България

Задържаха мъж за разчлененото тяло в пловдивския квартал „Тракия“

След интензивно разследване, продължило една седмица, полицията в Пловдив извърши арест по случая с намереното…

преди един час