Свят

Лекар оплождал жени със собствената си семенна течност

Канадският лекар Норман Баруин е бил лишен от лиценз да упражнява професията, защото оплождал жени своя сперма, предаде Би Би Си.

80-годишният медик е бил уличен в това, че докато е работил в клиника за инвитро оплождане в южната провинция Онтарио, е използвал собственицата си семенна течност, а не тази на интимните партньори на пациентките.

Точният брой на биологичните деца на Баруин вероятно е десетки. „Първите случаи на родили след терапията в неговата клиника жени са били регистрирани в края на 70-те години на миналия век“, посочи още британската медия.

Снимка: Личен архив

До разкритието се е стигнало след като Ребека Уилсън се усъмнила, че юридическият ѝ баща е нейният фактически родител. Тя се е подложила на генетичен тест. Изследването на ДНК е установило, че неин баща е бил лекарят. Уилсън тогава е разпространила информацията и случаят е разбунил Канада.

Съсловна организация в Онтарио вчера е решила, че Баруин е погазил всички норми на лекарската професия и му е отнела разрешителното да упражнява най-хуманната професия.

Баруин е бил представляван от адвоката. Юристът е посочил, че неговият клиент е признал всички свои прегрешения.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

20-годишен е задържан за убийството на 16-годишно момиче в Благоевград

Окръжна прокуратура – Благоевград е започнала разследване по случая с починало 16-годишно момиче в благоевградския…

преди 4 часа
  • България

Шофьор прегази легнал на пътя мъж в Монтана, образувано е досъдебно производство

49-годишен мъж от село Василовци, община Брусарци, загина в Монтана, след като беше прегазен, докато…

преди 5 часа
  • България

Жена загина при сблъсък с камион край Благоевград

Жена загина при тежка катастрофа край Благоевград, след като автомобилът, в който е пътувала, се…

преди 5 часа
  • България

Двама задържани след фатално падане на младежи от блок в Благоевград

Благоевград обяви ден на траур след тежката трагедия в квартал „Струмско“. Непълнолетно момиче е открито…

преди 6 часа
  • България

DARA с „Bangaranga“ остава №1 в България и сред водещите в Европа

Българската изпълнителка DARA постигна голям международен успех, след като спечели конкурса „Евровизия“ във Виена с…

преди 6 часа
  • България

Челен удар край Разград прати възрастна двойка в болница

Пътно-транспортно произшествие предизвика сериозен инцидент в ранния следобед днес край Разград. Сигналът за сблъсъка е…

преди 7 часа